Leffailta koululla ke 6.3.2024.


Se on täällä taas!
Järjestämme ilmaisen elokuvaillan koululla keskiviikkona 6.3.2024. Elokuvailta on ruuhkan välttämiseksi jaettu kahteen näytökseen:
klo 16.30 Supermarsu (K7, puhuttu suomeksi, kesto 1 t 26 min)
klo 18.15 Koti eläintarhassa / We Bought a Zoo (K7, englanti, tekstitys suomeksi, kesto 2 t 4 min).

Ovet avautuvat klo 16.00 ensimmäiseen näytökseen ja 17.45 toiseen näytökseen. Suosittelemme ensimmäistä näytöstä 1-3 luokkalaisille ja myöhäisempää näytöstä 4-6 luokkalaisille. Vanhemmat ovat myös tervetulleita mikäli paikkoja riittää. Leffaillan yhteydessä on kioski, josta voi ostaa herkkuja. Varaathan mukaan pientä käteistä ja tulet ajoissa paikalle. Huomioithan, että limujen vieminen auditorioon on kielletty auditorion kangasistuimista johtuen.  

Tervetuloa elokuviin!  

It’s here again!
Popular movie night at the school on Wednesday March 6th, 2024
The movie night is divided into two screenings;
at 4:30 PM, ’Supermarsu” (K7, spoken in Finnish, 1 h 26 m)
at 6:15 PM, ’Koti eläintarhassa / We bought a Zoo’ (K7, English, subtitles in Finnish, 2 h 4 m).

Doors will open at 4:00 PM for the first screening and at 5.45 PM for the second screening. We recommend the first screening for students in grades 1-3 and the later screening for students in grades 4-6.   During the movie night, there will be a kiosk where you can buy snacks. please come in time and have cash for your purchases. Please note that bringing sodas into the auditorium is prohibited due to the fabric seats in the auditorium.  

Welcome to the movies!

Kategoria(t): Sähköpostitiedote. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.